Keith has logged 508 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
CHiPS

CHiPS

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Take the 10

Take the 10

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dinner

The Dinner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The New Daughter

The New Daughter

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The International

The International

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★½
Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Colony

The Colony

2013
×
★½
Read the review Edit this entry