Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Structure of Crystal

The Structure of Crystal

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The American

The American

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swordfish

Swordfish

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
14
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hackers

Hackers

1995
×
Read the review Edit this entry  
03
The Net

The Net

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Locked Down

Locked Down

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry