Sort by

Len has logged 206 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Bel Ami

Bel Ami

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ecstasy of Order: The Tetris Masters

Ecstasy of Order: The Tetris Masters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Beyond: The Movie

Batman Beyond: The Movie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ring of Fire: The Emile Griffith Story

Ring of Fire: The Emile Griffith Story

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jack Brooks: Monster Slayer

Jack Brooks: Monster Slayer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Heartless

Heartless

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Limitless

Limitless

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Divide

The Divide

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
True Grit

True Grit

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Feast

Feast

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Micmacs

Micmacs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amour

Amour

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Birders: The Central Park Effect

Birders: The Central Park Effect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Facing Animals

Facing Animals

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Renoir

Renoir

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Reality

Reality

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Our Children

Our Children

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry