Sort by

Len has logged 43 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Matterhorn

Matterhorn

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Trapped

Trapped

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up and Down

Up and Down

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Honeymoon

Honeymoon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tracks

Tracks

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
October November

October November

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Visitors

Visitors

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Philomena

Philomena

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Horns

Horns

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Divided We Fall

Divided We Fall

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry