• Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Space Between

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Together Together

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Host

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Money Plane

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Hag of Black Howe Moor

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • Midsommar

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

  • Tux and Fanny

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • RIP

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Game Night

    ★★★★

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Early Man

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Downsizing

  • Lady Bird

  • Baby Driver

  • The Burden

    ★★★★½

  • Get Out

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★½

  • Mindhorn

    ★★★½

  • Catfight

    ★★