RSS feed for kekkoz

kekkoz has logged 20 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★½
Edit this entry  
15
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★
Edit this entry  
12
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Can Quit Whenever I Want

I Can Quit Whenever I Want

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Dead

The Dead

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★½
Edit this entry