RSS feed for kekkoz

kekkoz has logged 149 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Monsters

The Monsters

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
Descendants

Descendants

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Welcome to the North

Welcome to the North

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Edit this entry  
16
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Back in Time

Back in Time

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Aspirante vedovo

Aspirante vedovo

2013
×
★★
Edit this entry  
11
I bambini sanno

I bambini sanno

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
02
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ogni maledetto Natale

Ogni maledetto Natale

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Edit this entry