RSS feed for kekkoz

kekkoz has logged 137 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Return of the Living Dead 3

Return of the Living Dead 3

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Fiore

Fiore

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Like Crazy

Like Crazy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Three

Three

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pretty Butterflies

Pretty Butterflies

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry