RSS feed for kekkoz

kekkoz has logged 76 entries for films released in 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Aspirante vedovo

Aspirante vedovo

2013
×
★★
Edit this entry  
19
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Seduced and Abandoned

Seduced and Abandoned

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mel Brooks: Make a Noise

Mel Brooks: Make a Noise

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Le Week-End

Le Week-End

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Belle

Belle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Proxy

Proxy

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Teenage

Teenage

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Mademoiselle C

Mademoiselle C

2013
×
★½
Edit this entry  
07
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
The Congress

The Congress

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Birth of the Living Dead

Birth of the Living Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★
Edit this entry  
02
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Berlin File

The Berlin File

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
New World

New World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Moebius

Moebius

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Mafia Kills Only in Summer

The Mafia Kills Only in Summer

2013
×
★★★½
Edit this entry