RSS feed for kekkoz

kekkoz has logged 117 entries for films released in 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Them who?

Them who?

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Edit this entry  
08
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Edit this entry  
24
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Chuck Norris vs Communism

Chuck Norris vs Communism

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★
Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
An Italian Name

An Italian Name

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
The Complexity of Happiness

The Complexity of Happiness

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Office

Office

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry