RSS feed for kekkoz

kekkoz has logged 70 entries for films released in 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Pure Hearts

Pure Hearts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Landline

Landline

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Husband & Wife

Husband & Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Bar

The Bar

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Edit this entry