• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ½

  • What Men Want

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Night School

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★