• Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Pretend It's a City

  • Mank

    ★★★½

  • Zappa

  • Little Fish

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Beastie Boys Story

  • Honeymood

    ½

  • Little Fires Everywhere

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

    ★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Tesla

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • The Irishman: In Conversation

  • Let It Snow

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Booksellers

  • Perfect 10

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Proxima

    ★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

  • Rocketman

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½