• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Float

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Secret Obsession

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★