kellieherson has logged 16 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Night School

Night School

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry