Sort by

kelly💗 has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dude

Dude

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Christmas Proposal

A Christmas Proposal

2021
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shack

The Shack

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Lovestruck: The Musical

Lovestruck: The Musical

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry