• I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • RBG

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • The Tale

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • Can't Take It Back

  • Creep 2

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Rough Night

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★★

  • The Fits

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★★

  • Creep

    ★★★½

  • Obvious Child

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • Whip It

    ★★★½

  • The Covenant

    ★★★★

  • Red Eye

    ★★★★

  • The Notebook

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Disturbing Behavior

    ★★★½

  • Titanic

    ★★★★★

  • The Craft

    ★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★★

  • Pure Luck

    ★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★★

  • Beaches

    ★★½

  • Maid to Order

    ★★★

  • Female Trouble

    ★★★½