Sort by

Kelly has logged 63 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frailty

Frailty

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ring

Ring

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Excision

Excision

2008
×
★½
Edit this entry  
21
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Godless in America

Godless in America

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Last Fast Ride: The Life, Love and Death of a Punk Goddess

Last Fast Ride: The Life, Love and Death of a Punk Goddess

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
42

42

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Chasing Mavericks

Chasing Mavericks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★½
Edit this entry  
03
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dark Girls

Dark Girls

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Revolutionary Optimists

The Revolutionary Optimists

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kumaré

Kumaré

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Paperman

Paperman

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moog

Moog

2004
×
★★★½
Edit this entry