Sort by

Kelly has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Junior

Junior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Attack on Titan: Lost Girls

Attack on Titan: Lost Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wisdom of Trauma

The Wisdom of Trauma

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack on Titan: Distress

Attack on Titan: Distress

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Attack on Titan: A Sudden Visitor - The Torturous Curse of Adolescence

Attack on Titan: A Sudden Visitor - The Torturous Curse of Adolescence

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Attack on Titan: No Regrets

Attack on Titan: No Regrets

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Attack on Titan: Ilse's Notebook - Notes from a Scout Regiment Member

Attack on Titan: Ilse's Notebook - Notes from a Scout Regiment Member

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
2081

2081

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Back to the 2015 Future

Back to the 2015 Future

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tricking: The Freedom of Movement

Tricking: The Freedom of Movement

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
kid 90

kid 90

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassins

Assassins

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Over the Limit

Over the Limit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry