RSS feed for Kelly
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • The Grinch

    ★★

  • Swiped

    ½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★

  • Greta

    ★★

  • The Predator

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Extinction

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Ideal Home

  • Set It Up

    ★★½

  • Tag

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

  • Life of the Party

    ★★½

  • Book Club

    ★★½

  • Candy Jar

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • I Feel Pretty

  • Game Over, Man!

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

  • Mute

  • Game Night

    ★★★

  • Team Darryl

  • Love, Simon

    ★★★★★