• The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Possessor

    ★★★

  • Ana

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Her Blue Sky

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

    ½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★

  • Instant Family

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Meg

    ½

  • The Equalizer 2

    ½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • The First Purge

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • One Small Step

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Rampage

    ½

  • Batman Ninja

    ★★★