Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Village

The Village

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Commitment

Commitment

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry