• Bad Trip

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • McMillion$

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • American Son

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • See You Yesterday

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Pet Sematary