• Holidate

    ★★★★

  • The Swing of Things

  • Force of Nature

  • Think Like a Dog

  • The Wrong Missy

    ★★★★★

  • Four Kids and It

  • I Still Believe

  • Resistance

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Turning

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Playing with Fire

  • The Good Liar

  • Midway

  • Doctor Sleep

  • Countdown

  • 21 Bridges

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • Endings, Beginnings

    ★★★★

  • Knives Out

  • Joker

  • Motherless Brooklyn

  • The Kitchen

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

  • Child's Play

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★

  • The Best of Enemies

  • Pet Sematary

  • No Manches Frida 2

  • Us

  • Stuber

  • I See You

  • The Peanut Butter Falcon

  • Fighting with My Family

  • Serenity

  • The Mule

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Mary Queen of Scots

  • Nobody's Fool

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Night Hunter

  • Night School

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

  • Unbroken: Path to Redemption

  • Green Book

  • A Million Little Pieces

  • The House with a Clock in Its Walls

  • The Old Man & the Gun

  • Little Italy

  • Crazy Rich Asians

  • Skyscraper

  • Book Club

  • Midnight Sun

  • I Think We're Alone Now

  • RBG

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • Fifty Shades Freed

  • All the Money in the World