Sort by

🦇 Kemper 🃏 has logged 45 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Edit this entry  
18
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Man into Space

First Man into Space

1959
×
★★★
Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry