RSS feed for kems
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flower

Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flatliners

Flatliners

2017
×
½
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Let's Make Love

Let's Make Love

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
T.J. Miller: Meticulously Ridiculous

T.J. Miller: Meticulously Ridiculous

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
CHiPS

CHiPS

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★½
Edit this entry  
08
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
The Last Word

The Last Word

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry