• Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • 365 Days

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Epicentro

    ★★★★

  • The Grudge

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Cat and the Moon

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Icebox

    ★★★★

  • mid90s

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Concrete Kids

    ★★★