• Dune

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Bo Burnham: Inside

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

  • Normal People

  • The Way Back

    ★★

  • Days

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Earthquake Bird

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

  • Hustlers

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Fighting with My Family

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★