• All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Voice of Silence

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

    ★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mulan

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Park Na-rae: Glamour Warning

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★