• OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Moonfall

    ½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Drifting

    ★★★

  • Normal People Confessions

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • Seventeen

    ★★★

  • American Son

    ★★

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★★

  • The Blonde One

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bad Seeds

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Benjamin

    ★★★½

  • Giant Little Ones

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • I Am Jonas

    ★★★

  • Adrift

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Every Day

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • Toc Toc

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Heartstone

    ★★★★½