RSS feed for Kenneth
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★
Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
10
#artoffline

#artoffline

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Commuter

The Commuter

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Basmati Blues

Basmati Blues

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Samson

Samson

2018
×
Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Harmonium

Harmonium

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Teacher

The Teacher

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
In the Land of Pomegranates

In the Land of Pomegranates

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Time to Die

Time to Die

1966
×
Edit this entry  
30
Same Kind of Different as Me

Same Kind of Different as Me

2017
×
Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Colossal

Colossal

2016
×
Edit this entry  
23
Breathe

Breathe

2017
×
Edit this entry  
23
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
Edit this entry  
23
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lucky

Lucky

2017
×
Edit this entry  
22
Ava

Ava

2017
×
Edit this entry  
22
The Square

The Square

2017
×
Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Case for Christ

The Case for Christ

2017
×
Edit this entry  
15
Menashe

Menashe

2017
×
Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Edit this entry  
15
In the Fade

In the Fade

2017
×
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Risk

Risk

2016
×
Edit this entry  
13
Cars 3

Cars 3

2017
×
Edit this entry  
12
Detroit

Detroit

2017
×
Edit this entry  
12
Crown Heights

Crown Heights

2017
×
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Alive and Kicking

Alive and Kicking

2016
×
Edit this entry  
10
Step

Step

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl Without Hands

The Girl Without Hands

2016
×
Edit this entry  
09
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry