RSS feed for Kenneth

Kenneth has logged 267 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Time to Die

Time to Die

1966
×
Edit this entry  
30
Same Kind of Different as Me

Same Kind of Different as Me

2017
×
Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Colossal

Colossal

2016
×
Edit this entry  
23
Breathe

Breathe

2017
×
Edit this entry  
23
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
Edit this entry  
23
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lucky

Lucky

2017
×
Edit this entry  
22
Ava

Ava

2017
×
Edit this entry  
22
The Square

The Square

2017
×
Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Case for Christ

The Case for Christ

2017
×
Edit this entry  
15
Menashe

Menashe

2017
×
Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Edit this entry  
15
In the Fade

In the Fade

2017
×
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Risk

Risk

2016
×
Edit this entry  
13
Cars 3

Cars 3

2017
×
Edit this entry  
12
Detroit

Detroit

2017
×
Edit this entry  
12
Crown Heights

Crown Heights

2017
×
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Alive and Kicking

Alive and Kicking

2016
×
Edit this entry  
10
Step

Step

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl Without Hands

The Girl Without Hands

2016
×
Edit this entry  
09
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Final Year

The Final Year

2017
×
Edit this entry  
09
Mudbound

Mudbound

2017
×
Edit this entry  
08
Jane

Jane

2017
×
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lovers

The Lovers

2017
×
Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Work

The Work

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
Edit this entry