RSS feed for Kenneth

Kenneth has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Edit this entry  
30
Lizzie

Lizzie

2018
×
Edit this entry  
30
The Guardians

The Guardians

2017
×
Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Edit this entry  
27
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
Edit this entry  
27
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
Edit this entry  
21
Gemini

Gemini

2017
×
Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Edit this entry  
11
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Edit this entry  
11
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
Edit this entry  
11
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Edit this entry  
09
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
Edit this entry  
08
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
Edit this entry  
08
The Wife

The Wife

2017
×
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Resistance Banker

The Resistance Banker

2018
×
Edit this entry  
05
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
Edit this entry  
05
Reversing Roe

Reversing Roe

2018
×
Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Edit this entry  
04
Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero

2018
×
Edit this entry  
04
Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero

2018
×
Edit this entry  
03
The Rider

The Rider

2017
×
Edit this entry  
02
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
Edit this entry  
01
Capernaum

Capernaum

2018
×
Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Gilligan Manifesto

The Gilligan Manifesto

2018
×
Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
26
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry