• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★

  • Grizzly II: Revenge

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Billie

    ★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Surrender

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Fascism on a Thread: The Strange Story of Nazisploitation Cinema

    ★★★★

  • Verotika

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Rewind

    ★★★½

  • The Chair to Everywhere

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★

  • Gags The Clown

    ★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Dark Money

    ★★★

  • Bad Reputation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Coco

    ★★★

  • Here to be Heard: The Story of The Slits

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Mom and Dad

    ★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Hooker with a Hacksaw

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Book of Henry

  • Turn It Around: The Story of East Bay Punk

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Filmworker

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★