Ken has logged 353 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Light the Fuse… Sartana Is Coming

Light the Fuse… Sartana Is Coming

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Have a Good Funeral, My Friend… Sartana Will Pay

Have a Good Funeral, My Friend… Sartana Will Pay

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sartana's Here... Trade Your Pistol for a Coffin

Sartana's Here... Trade Your Pistol for a Coffin

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jack Pierce: The Man Who Made the Monsters

Jack Pierce: The Man Who Made the Monsters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Scream Bloody Murder

Scream Bloody Murder

1973
×
Read the review Edit this entry  
22
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ringo and His Golden Pistol

Ringo and His Golden Pistol

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howling VI: The Freaks

Howling VI: The Freaks

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Howling V: The Rebirth

Howling V: The Rebirth

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Howling IV: The Original Nightmare

Howling IV: The Original Nightmare

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Severed Arm

The Severed Arm

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Torture Chamber of Dr. Sadism

The Torture Chamber of Dr. Sadism

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look in the Basement

Don't Look in the Basement

1973
×
Read the review Edit this entry  
06
Death Line

Death Line

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Riot on the Dance Floor

Riot on the Dance Floor

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Sartana the Gravedigger

Sartana the Gravedigger

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Project Nightmare

Project Nightmare

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wheels of Fire

Wheels of Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl from Rio

The Girl from Rio

1969
×
Read the review Edit this entry  
25
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cry Baby Killer

The Cry Baby Killer

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Guncrazy

Guncrazy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Make a Doll

How to Make a Doll

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Frankenstein

Lady Frankenstein

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorceress

Sorceress

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hannah, Queen of the Vampires

Hannah, Queen of the Vampires

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry