• Bad Trip

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Turning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Dark Waters

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Roger Waters: Us + Them

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★½

  • Crown Vic

    ★★★

  • How High 2

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • mid90s

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

  • Roma

  • Cam

  • Possum

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

  • Unsane

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Death Note

    ★★

  • The Emoji Movie

    ★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • MFKZ

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • My Friend Dahmer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★