RSS feed for Kenny
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sabrina the Teenage Witch

Sabrina the Teenage Witch

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Requiem for the American Dream

Requiem for the American Dream

2015
×
Edit this entry  
07
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
It's Not You, It's Me

It's Not You, It's Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
About Scout

About Scout

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Weepah Way For Now

Weepah Way For Now

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry