RSS feed for KennyMadison

KennyMadison has logged 266 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle at St. Anna

Miracle at St. Anna

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sucker Free City

Sucker Free City

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lucky Numbers

Lucky Numbers

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jim Brown: All-American

Jim Brown: All-American

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade: House of Chthon

Blade: House of Chthon

2008
×
★★
Edit this entry  
18
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
She Hate Me

She Hate Me

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek: The Cage

Star Trek: The Cage

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battlestar Galactica: Blood & Chrome

Battlestar Galactica: Blood & Chrome

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Caprica

Caprica

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Expecting Amy

Expecting Amy

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hanging Up

Hanging Up

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Michael

Michael

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Making of Bamboozled

The Making of Bamboozled

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mike Tyson: Undisputed Truth

Mike Tyson: Undisputed Truth

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
03
When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Original Kings of Comedy

The Original Kings of Comedy

2000
×
½
Edit this entry  
29
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Leguizamo: Freak

John Leguizamo: Freak

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
25th Hour

25th Hour

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rodney King

Rodney King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Conquest of the Earth

Conquest of the Earth

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Jesus Children of America

Jesus Children of America

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Throw Like A Girl

Throw Like A Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brave, Visions for Moncler

Brave, Visions for Moncler

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wake Up

Wake Up

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Horn of Plenty

Horn of Plenty

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry