• There must be some kind of way out of here

  • Autoficción

    ★★★

  • France Against the Robots

  • Inventing the Future

  • Goldman v Silverman

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • AI

    ★★★

  • Cézanne

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★

  • It Chapter Two

  • Vitalina Varela

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Crawl

    ½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • L'Observateur

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Liberté

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Rushing Green with Horses

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Grass and Glass

    ½

  • Glass

    ★½

  • KOHL

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • My First Film

    ★★★★

  • Morphology of a Dream

    ★★★

  • Jihlava International Documentary Film Festival Trailer

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • A Return

    ★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • Halloween

  • Blue

    ★★★★

  • Suspiria

  • Roma

  • Wittnerchrome Notes I and II

    ★★½

  • Hotel by the River

    ★★★½

  • Leading Lady Parts

    ★½

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

    ★★★★

  • Roi Soleil

  • Cape Cod

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

  • Shoplifters

  • The Image Book

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★