Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Adú

Adú

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Grrl Scouts

Grrl Scouts

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Cream

Cream

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Yearbook

Yearbook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hudson Geese

Hudson Geese

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
02
Not Alone in Here

Not Alone in Here

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fuckkkyouuu

Fuckkkyouuu

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Quay

Quay

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★½
Edit this entry