• Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Me You Madness

    ½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Threshold

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Run Hide Fight

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Fatal Affair

  • Irresistible

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★½

  • Songs of Repression

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½