Kenneth has logged 87 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Calvinball

Calvinball

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry