Kenneth has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dip Run

The Dip Run

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry