Sort by

Ken has logged 27 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Light in the Sky

All the Light in the Sky

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Misery Loves Comedy

Misery Loves Comedy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Live from New York!

Live from New York!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Every Last Child

Every Last Child

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You & I

You & I

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Those People

Those People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Something

Beautiful Something

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
3 ½ Minutes, 10 Bullets

3 ½ Minutes, 10 Bullets

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hippocrates

Hippocrates

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eisenstein in Guanajuato

Eisenstein in Guanajuato

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drown

Drown

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Steps

Baby Steps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Like You Mean It

Like You Mean It

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Seashore

Seashore

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dancing Arabs

Dancing Arabs

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Seymour: An Introduction

Seymour: An Introduction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry