Sort by

Ken has logged 46 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Broadway Melody of 1936

Broadway Melody of 1936

1935
×
★★★
Edit this entry  
18
2010

2010

1984
×
★★
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
808

808

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Endless

The Endless

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★
Edit this entry  
27
Extinction

Extinction

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★
Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Northern Soul

Northern Soul

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Remember You

I Remember You

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Edit this entry  
27
The Sense of an Ending

The Sense of an Ending

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★
Edit this entry  
25
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Edit this entry