RSS feed for Kent
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★★

  • Out Of The Clear Blue Sky

    ★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Cindy La Regia

    ★★½

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jexi

    ★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Tod@s Caen

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Sextuplets

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Anna

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★