RSS feed for Kent

Kent has logged 131 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Collector

The Collector

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Demonic

Demonic

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Reasonable Doubt

Reasonable Doubt

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 33

The 33

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Huevos: Little Rooster's Egg-Cellent Adventure

Huevos: Little Rooster's Egg-Cellent Adventure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vacation

Vacation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Obscure Springs

The Obscure Springs

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pixels

Pixels

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry