• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Eli

  • Pooka!

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Icarus

    ★★★★

  • Circle

    ½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • 9

    ★★★

  • 21

    ★½

  • Corpse Bride

    ★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★

  • Big Fish

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Family Man

    ★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★½

  • Rush Hour

    ★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★½