• Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Terrifier

    ½

  • Scream 4

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Unaccompanied Minors

    ★★★★★

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★½

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Scream 3

    ★★★½

  • I Still Know What You Did Last Summer

    ★★★★

  • Urban Legend

    ★★★★

  • Halloween H20: 20 Years Later

    ★★★★★

  • Scream 2

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★★★

  • Sleepaway Camp

    ★★★

  • Final Exam

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★