Sort by

kerb has logged 70 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Margin Call

Margin Call

2011
×
Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
08
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
Edit this entry  
07
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Casino

Casino

1995
×
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
27
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
Edit this entry  
16
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Edit this entry  
11
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
10
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
Edit this entry  
30
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
Edit this entry  
18
Year One

Year One

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Day After

The Day After

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
Beirut

Beirut

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry